ER-MYT - warszawska firma porządkowa

Szlifowanie i polerowanie posadzek marmurowych

Szlifowanie i polerowanie, a właściwie renowacja posadzek marmurowych ma na celu uzyskanie głębokiego, lustrzanego połysku, na starej, zniszczonej poprzez użytkowanie podłodze. Efekt końcowy pozwala odnieść na użytkownikach i obserwatorach, pozytywne optyczne wrażenie nowej posadzki, ułatwia konserwację i utrzymanie czystości.
Całość szlifowania odbywa się na mokro (nie występuje więc przy tym kurzenie), a wszystkie ściany, drzwi, okna znajdujące się w obrębie pracy są zabezpieczane.
Do renowacji posadzek marmurowych firma ER-MYT używa maszyn i środków renomowanych firm zachodnich : JEYES HYGIENE, PREMIER, AKEMI, TASKI, HITS i 3M.

TECHNOLOGIA

Proces renowacji stosowany przez firmę ER-MYT jest złożony i odbywa się w czterech ściśle powiązanych ze sobą powiązanych etapach. Pierwsze trzy polegają na szlifowaniu marmuru coraz to wyższymi gradacjami szlifierskich płyt diamentowych, ostatni utrwala połysk, przygotowuje powierzchnię do konserwacji i częściowo zabezpiecza przed zniszczeniem.

  • Etap pierwszy (równanie) polega na zrównaniu posadzki poprzez zlikwidowanie najmniejszych nierówności związanych z ułożeniem płyt oraz ich użytkowaniem.
  • Etap drugi (przygotowanie) ma za zadanie zlikwidowanie wszystkich rys powstałych podczas równania i przygotowanie podłoża pod właściwe polerowanie.
  • Etap trzeci (polerowanie) jest to już właściwe polerowanie, polegające na stosowaniu coraz to wyższych gradacji diamentów i doprowadzające posadzkę do lustrzanego połysku.
  • Etap czwarty (krystalizacja) - proces związany z reakcją chemiczną odpowiedniego środka (krystalizatora) z kamieniem marmurowym, która zachodzi w odpowiedniej temperaturze. Proces ten ma za zadanie utwardzenie powierzchniowe, stworzenie delikatnej powłoki krystalicznej, gładzi lustrzanej, chroniącej marmur i ułatwiającej późniejszą konserwację.


 

CENNIK RENOWACJI POSADZKI MARMUROWEJ

Koszt renowacji 1m² posadzki marmurowej wynosi około 100 zł  + VAT 

 

Na wysokość ceny zasadnicze znaczenie ma stan podłogi, stopień nierówności łączonych płyt, ilość ubytków oraz kształt powierzchni (im mniej kątów tym niższa cena).

Firma ER-MYT dostarcza szczegółową kalkulację cenową, po wcześniejszym zapoznaniu się ze stanem posadzki. Z uwagi na duże zróżnicowanie kamieni marmurowych z których układane są posadzki oraz wysoki koszt usługi, przewidziane jest wykonanie bezpłatnej próby w dowolnym wybranym miejscu w celu ocenienia przez zleceniodawcę efektu końcowego i ułatwienie podjęcia decyzji w sprawie ewentualnego zlecenia.

Posadzki marmurowe po renowacji wykonanej przez firmę ER-MYT charakteryzują się lustrzanym połyskiem. Powyższa usługa ma jedynie sens jeżeli po zakończeniu prac renowacyjnych posadzka będzie odpowiednio konserwowana. Kamień marmurowy jest kamieniem miękkim, dzięki czemu tak łatwo daje się obrabiać. Codzienne użytkowanie szybko go ściera i niszczy. Firma ER-MYT jest zainteresowana stałą konserwacją uprzednio wypolerowanych przez nas posadzek.

W przypadku podpisania stałej umowy na konserwację gwarantujemy stały lustrzany połysk a koszty związane
z renowacją radykalnie obniżamy.